Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekSpoty se narodil 1.2.2007, brzy oslaví první narozeniny a konečně začne jeho agilitní výcvik.

Spotynka jsem si vybrala z 2. vrhu po Blekošce, tatínek je Ike of Magic Borders.  Má 8 sourozenců - 3 brášky a 5 sestřiček. Zamilovala jsem si ho, i když jsem chtěla holku. Má stejný "ksichtík" a kukuč jako jeho maminka. Omotal si mě okolo prstu, získal si mé srdce nejen svými kousky, ale i tím, jak se uměl podívat.

Dnes jsem ráda, že ho mám. Je moc šikovný, rád se učí, cokoliv mu ukážu, je nadšený z každého nového cviku, snaží se rychle udělat, co chci... Ideální borderka. Kromě toho je strašně roztomilý svou velikostí a velkou něhou, kterou projevuje všem - hlavně malým - zvířátkům. Stará se o naše kočičky, líže jim bříško, přenáší je v tlamě... Pase ostatní borderky, krade jim aportky, honí se s arty, trápí mamku Blackie a vyprovokuje ke hře i veteránku Jessii.

ObrazekObrazek

Moc toho zatím neumí, čekám, až dozraje fyzicky i psychicky. Takže trénujeme tunýlky a pastičky s nimi, učí se reagovat na změny směru podle řeči těla i povelů, učíme se target předními packami na desku na zemi, několik prvků z tance se psem...